koncerty, reporty, cestování

New Year’s resolutions … aneb pár cílů pro rok 2015

New Year's resolutions | Nepovedlo se začít nový život 1. ledna? Začni v březnu. Jaro – to je nová šance.

Všichni známe klasická novoroční předsevzetí: začnu chodit do posilovny, nebudu kouřit, budu to, nebudu tamto. Jsou fajn, ale “obyčejné” předsevzetí se mi zdá být… poněkud “narychlo”, prostě okamžité rozhodnutí. Asi se mýlím, ale prostě to tak vnímám.

Mnohem více se mi líbí formát “new year’s resolutions” – podstata je svým způsobem stejná, liší se přístup a provedení, a to se mi líbí víc. Je to takové promyšlenější, komplexnější, žádné silvestrovsko-novoroční okamžité rozhodnutí, ale poctivé plány na celý rok.

Ale nebudu chodit kolem horké kaše: letos mám také pár oněch “resolutions” a jsem odhodlaná je splnit, a co že tedy je mými cíli pro tento rok?

Sportem ku zdraví :-)

1. Zlepšit kondici, věnovat se zdraví

Posledních pár let plných problémů, různých trablů a nedostatku času se musely někde projevit. A projevily se. A jestli s kily navíc nějak přežiji, s blbě fungující imunitou to jde docela těžce – a být nemocná počtvrté za poslední půlrok, to už je moc.

Takže cíl je jasný: dát se po všech stránkách do kupy, víc se hýbat, častěji chodit ven, jíst zdravěji, dostat do sebe víc vitamínů, dodržovat pitný režim. Všechno zatím silně pokulhává, ale – work in progress :-)

Podrobněji o tom, co přesně robím a jaké to nese ovoce, poreferuji příště.

Smash Book

2. Spustit friendship book

Původní formát “knížek přátelství”, co vím, býval jiný, mně se ale líbí ten, jak to pojala jedna moje kamarádka: vzala hezký sešit, ozdobila ho a poslala do světa – vytvořila seznam přátel, a teď sešit putuje od jednoho k druhému. A každý kamarád tam píše / vlepuje / kreslí / apod., cokoliv ho napadne. Až dojde ke konci seznamu nebo budou vyplněny všechny stránky, sešit se vrátí k majitelce.

Přesně takový friendship book mám na mysli. Snad brzo spatří světlo světa a poputuje k lidem, kteří mi jsou drazí :-)

Učíme se šít! :-)

3. Naučit se šít

Spousta věcí, co je v obchodě, se mi nelíbí, mám vlastní představu, co a proč chci. A spoustu nápadů. Je v tom malý háček: neumím šít. Maminka kdysi pracovala jako švadlena, tak už ji otravuji s tím, aby mě naučila zacházet se šicím strojem :-)

Mezitím už jsem prolezla spoustu stránek, našla kopec návodů, zjistila kvanta věcí, naučila se propočítávat, kolik látky budu potřebovat, atd. Teorie by byla. Zbývá praxe.

Co bude na konci roku se šatníkem, se uvidí :-)

Těch resolutions mám samozřejmě víc, tyhle jsou největší. A o průběhu, jak se mi (ne)daří je plnit, budu průběžně informovat :-)

Související příspěvky

Facebook