koncerty, reporty, cestování

NOVÁ ALBA #04, aneb co vychází
28. května 2021

NOVÁ ALBA #04, aneb co vychází 28. května 2021

NOVÁ ALBA #04, aneb co vychází 28. května 2021

Nová alba #04: 10 tipů na nové desky, reedice a jiné specialitky. Pátek 28. května nabídne spoustu novinek, můžeme se těšit na nové Bloodbound, první sólovou desku Esa Holopainena nebo živák Alestorm.

Bloodbound

Bloodbound jsou na scéně od roku 2004 a za tu dobu se vypracovali na žánrovou špičku. Své postavení potvrzují i žhavou novinkou, albem “Creatures of the Dark Realm“. Deska vychází 28. května 2021 na CD, jako digipak CD + DVD, průhledný nebo stříbrný vinyl anebo v podobě sběratelského boxu, který obsahuje CD a DVD, vlajku (100 x 150 cm), nášivku a velkou nášivku na záda a vychází v nákladu 500 ks.

Blaze Bayley

Britský zpěvák Blaze Bayley, známý díky své sólově tvorbě i působení v legendární kapele Iron Maiden, koncem dubna vydal svou 11. řadovou desku “War Within Me”. Po čtyřech týdnech přichází s vinylovou edicí.

Alestorm

Piráti Alestorm vydávají živák “Live in Tilburg” a na výběr je hned několik verzí: mediabook s CD + DVD + BluRay, černý nebo mátový (mint) vinyl (oboje s DVD) nebo sběratelský dřevěný box. Tato luxusní verze v dřevěné krabici obsahuje zmíněný mediabook, CD, DVD, BluRay, dva singly na sedmipalcových vinylech (“Chicken on a Raft” a “The Wellerman”) a klíčenku.

Heilung

Heilung se vracejí do roku 2017, ke svému živému vystoupení na Castlefest. Záznam byl vydán v již zmíněném roce 2017, nyní Heilung vydávají “Lifa – Heilung Live At Castlefest” v podobě limitované vinylové edice.

Doro

Metalová královna Doro Pesch v rámci svého labelu “Rare Diamond Production” vydává reedici svého klasického živáku “20 Years – A Warrior Soul“. Nyní tato vzpomínka na koncerty z roku 2003 vychází na dvou DVD a CD a přináší nejlepší okamžiky evropského turné Doro.

Tip: 23. listopadu 2021 se Doro představí ve zlínském Masters of Rock Café.

Satyricon

Satyricon vydávají remasterované verze svých prvních dvou alb. “Dark Medieval Times” původně vyšlo zkraje roku 1994, “The Shadowthrone” vyšlo v září téhož roku. Nyní obě desky vycházejí v remasterované verzi s novými přebaly, a to jako CD i jako černé vinyly.

Silver Lake by Esa Holopainen

Kytarista Eso Holopainen, známý svým působením v Amorphis, vydává své první sólové album “Silver Lake“. O zpěv se postarali známé tváře z Amorphis, Soilwork, Katatonia a dalších kapel, mastering provedl Svante Forsbäck (Rammstien, Volbeat, The Rasmus). Deska je k dispozici jako CD, černý nebo bíle či modře mramorovaný vinyl a také jako limitovaný box obsahující album na CD, vlajku, trsátko.

Tanzwut

Tanzwut, německá kapela hrající medieval metal, vydává novou desku “Die Tanzwut Kehrt Zurück“. Desátá řadovka nabízí 12 songů a bonusové CD. Pro sběratele je k dispozici černočervený vinyl nebo limitovaný box obsahující kromě obou CD také placatku (230 ml), sadu karet, plakát (52 x 39 cm) a pohlednici (20 x 12 cm).

Die Krupps

Die Krupps, zásadní kapela nejen německé hudební scény, přichází s albem coververzí písní, které je v průběhu jejich kariéry ovlivnily, “Songs From The Dark Side Of Heaven“. Na albu se podíleli i význační hosté jako Ross the Boss (Manowar), Jyrki 69 (The 69 Eyes) a další. Samotný obal desky je pak odkazem na album Pink Floyd “Dark Side Of The Moon”. Deska je k dispozici jako CD nebo černý vinyl.

Marduk

Those Of The Unlight” je druhé studiové album švédských black metalistů Marduk. Nyní vychází limitovaná edice v podobě průhledného stříbrného vinylu.

bonus: Rotting Christ

Rotting Christ a album “The Heretics” jsme tu měli před týdnem. Tehdy deska vycházela jako černý vinyl v nákladu 400 ks, nyní se jedná o tmavě červený vinyl vycházející v nákladu 500 ks.

… a to ještě není všechno

Chcete-li se podívat na kompletní ediční plány a zjistit, co dalšího vychází 28. května, můžete tak učinit zde: Napalm Records, Nuclear Blast, AFM Records, Season of Mist, Neurotic Records, Candlelight Records, Willowtip Records, Metal Blade Records, Century Media Records, BMG Music, Virgin Records, Eisenwald, Sony Music.

Související příspěvky

Facebook