koncerty, reporty, cestování

NOVÁ ALBA #21, aneb co vychází
24. září 2021

NOVÁ ALBA #21, aneb co vychází 24. září 2021

NOVÁ ALBA #21, aneb co vychází 24. září 2021

Nová alba #21: 10 tipů na nové desky, reedice a jiné specialitky. 24. září nás čeká novinka Paradox či Nocturnal, best of portugalských Moonspell nebo celá řada velmi zajímavých výročních vinylů.

Brothers Of Metal

Švédská metalová kapela Brothers Of Metal potěší milovníky vinylů. Obě jejich desky – “Prophecy Of Ragnarök” (2017) a “Emblas Saga” (2020) – vycházejí právě ve vinylové podobě v designu obalu a v limitovaném nákladu (1000 ks každá).

Taake

Norská blackmetalová kapela Taake poprvé přichází s vinylovou edicí svého šestého studiového alba. “Stridens Hus” je k zakoupení v podobě bílého nebo průzračného vinylu, náklad každé verze je omezen na 750 ks.

Tip: Taake v lednu 2022 vyrazí na evropské turné “Northern Alliance 2022” a hned druhou zastávkou je pražský klub Nová Chmelnice, a to 7. ledna 2022.

Doro

Na počest 35. výročí vydání alba Warlock “Triumph and Agony” Doro Pesch vydává živák “Warlock-Triumph and Agony Live“. Jak přiznává sama zpěvačka, byl to její sen – zahrát celé album naživo. Poprvé tak učinila na festivalu Sweden Rock, pak během turné po USA a ve Španělsku a následně na jiných velkých festivalech (Graspop, Norway Rock).

Skvělé živé album nyní spatřilo světlo světa. 24. září vyšly speciální boxy – jako box set a minibox set. O týden později deska vyjde na CD + BluRay a jako černobílý mramorovaný vinyl.

Moonspell

Portugalští Moonspell se vracejí do poloviny 90. let a vzpomínají na důležité songy z onoho období své kariéry. Best of “The Great Silver Eye” nabízí ucelený pohled na ranou fázi tvorby kapely, vychází v podobě CD.

Paradox

Německá power / thrash metalová parta Paradox vydává dlouho očekávaného nástupce kultové desky “Heresy” (1989). “Heresy II – End of a Legend” přináší 75 minut prvotřídní hudby a celkem 13 skladeb.

Nocturnal

V Německu a částečně thrashových vodách ještě chvilku zůstaneme: s novinkou přicházejí i Nocturnal. Čtvrtá řadová deska “Serpent Death” vychází po dlouhých sedmi letech od svého předchůdce a nabídne 10 písní.

Burning Witches

Švýcarská heavy metalová kapela Burning Witches v květnu vydala novou studiovou desku. Teď “The Witch Of The North” vychází jako dvojvinyl.

A Pale Horse Named Death

Americká metalová kapela A Pale Horse Named Death přináší fanouškům čtvrtou řadovku. Dostala název “Infernum In Terra” a je k dispozici v celé řadě verzí: jako digipak CD, barevný dvojvinyl v různých barevných provedeních či v balíčku s tričkem.

Die Ärzte

Německá punkrocková skupina Die Ärzte před dvěma týdny vydala singl “Noise” – první píseň z nové desky “DUNKEL“. Novinka je k dispozici jako CD nebo dvojvinyl.

Carcass

Britská death metalová kapela Carcass před týdnem vydala novinku “Torn Arteries” a teď vydává i její vinylovou verzi – v růžové barvě a nákladu čítajícím 750 kopií.

bonus: speciální výroční edice

Letošní rok je bohatý na velká výročí významných desek. Jako bonus stručný přehled alespoň pěti z nich, co vycházejí tento týden:

… a to ještě není všechno

Chcete-li se podívat na kompletní ediční plány a zjistit, co dalšího vychází 24. září, můžete tak učinit zde: Napalm Records, Nuclear Blast, AFM Records, Season of Mist, Neurotic Records, Candlelight Records, Willowtip Records, Metal Blade Records, Century Media Records, BMG Music, Virgin Records, Eisenwald, Sony Music.

Související příspěvky

Facebook