koncerty, reporty, cestování

NOVÁ ALBA #20, aneb co vychází
17. září 2021

NOVÁ ALBA #20, aneb co vychází 17. září 2021

NOVÁ ALBA #20, aneb co vychází 17. září 2021

Nová alba #20: 10 tipů na nové desky, reedice a jiné specialitky. 17. září s novinkami přicházejí Brainstorm, Vulvodynia či Spitfire, těšit se můžeme i na Alien Weaponry nebo nové Rage.

Brainstorm

Německá power metalová skupina Brainstorm přichází s novou deskou každé 2-3 roky. A tušíte správně: 3 roky po řadovce “Midnight Ghost” přišel čas vydat albovou novinku. Jako hosté se na “Wall Of Skulls” podíleli Peavy Wagner z Rage, o kterých bude řeč níže, a Seeb Levermann z Orden Ogan. Na výběr je klasické CD, mediabook s CD + BluRay nebo červený vinyl.

Vulvodynia

Jihoameričtí death metaloví Vulvodynia též přicházejí s novým studiovým albem. “Praenuntius Infiniti” čítá 14 písní a trvá necelou hodinku.

Staind

Americká alternativní kapela Staind v květnu vydala živák natočený ve Foxwoods Resort Casino v Connecticutu v říjnu 2019. “Live: It’s Been Awhile” je nyní k dispozici jako černý dvojvinyl.

Spitfire

S novinkou přicházejí i hardrockeři Spitfire. I když posledních 5 let pro kapelu nebyly jednoduché, na “Do Or Die” přicházejí nejen s vážnějšími tématy, ale i rozjařeným zvukem, jak je známe. A jak u Spirtfire bývá zvykem, deska obsahuje i coververzi. Tentokrát se jedná o song “Out In The Cold” Toma Pettyho, který do alba zapadl přímo dokonale. Album je k sehnání na CD, v box setu, na zlatém nebo žlutém vinylu.

Killing

Face The Madness“, debutové album dánské thrash metalové senzace Killing, které vyšlo v srpnu tohoto roku, je nyní k mání v podobě červeného, modrého nebo černého vinylu.

Alien Weaponry

Alien Weaponry pocházejí z Nového Zélandu a zčeřily vody hudebního průmyslu již svoji prvotinou “Tū” (2018). Teď vychází jejich druhá placka “Tangaroa” čítající 12 songů. Sehnat ji můžete na CD, jako digipak CD s nášivkou, v podobě různobarevných vinylů, v limitované “Die Hard Edition” (400 kusů) nebo v box setu (500 kusů).

Dream Theater

Série Lost Not Forgotten Archives Dream Theater je projektem, v rámci kterého kapela vydává jak archivní, tak i nový, dosud nezveřejněný materiál. “Train of Thought Instrumental Demos (2003)” je třetím pokračováním projektu a přináší dema z třetí studiové desky “Train Of Thought” (2003).

Ve stejný den vychází i další pokračování “Master of Puppets – Live in Barcelona 2002“: 19. února 2002 Dream Theater odehráli set založený na klasice Metallicy “Master of Puppets”.

Rage

S novým albem – prvním s obnovenou sestavou – přicházejí power metaloví Rage. Zpěvák Peavy Wagner novinku popisuje následovně: “Mám dojem, že náš zvuk je na jedné straně stále typický pro Rage, na straně druhé zároveň získal mladistvou svěžest”. “Resurrection Day” je k dispozici na CD, vinylech nebo v box setu.

Mayhem

“Wolfs’s Lair Abyss” původně vyšlo již v roce 1997. Nyní toto EP black metalových Mayhem vychází v limitované edici na dvou průhledných vinylech a obsahuje dvě nově přidané bonusové skladby.

Dark Funeral

Dark Funeral patří mezi nejvýznamnější švédské black metalové kapely. Fanoušky teď potěší limitovanou edicí svého debutového alba “The Secrets Of The Black Arts” (1996), a to v podobě modrého mramorovaného (400 kopií) nebo zlatého (198 kopií) vinylu.

… a to ještě není všechno

Chcete-li se podívat na kompletní ediční plány a zjistit, co dalšího vychází 17. září, můžete tak učinit zde: Napalm Records, Nuclear Blast, AFM Records, Season of Mist, Neurotic Records, Candlelight Records, Willowtip Records, Metal Blade Records, Century Media Records, BMG Music, Virgin Records, Eisenwald, Sony Music.

Související příspěvky

Facebook