koncerty, reporty, cestování

Berlínské dobrodružství: 2. díl – Müggelheim a Down Town Garage

Berlínské dobrodružství: Müggelsee, Müggelheim

Jedna z prvních průzkumných cest po okolí vedla do sousedního Müggelheimu, což je, stejně jako Köpenick (Kopník), jedna z berlínských čtvrtí (Ortsteil). Nejdřív jsme vyrazili k jezeru Müggelsee. Podívali se k molu a pak pokračovali právě do Müggelheimu.

Hned u hotelu, v němž jsme byli ubytováni, se nachází molo nabízející krásný výhled na jezero Müggelsee. Tentokrát výjimečně vyšlo i počasí, takže byla krásná viditelnost a nádherné nebe. A krásně byl vidět i nedaleký Friedrichshagen, další Ortsteil. Zvažovala jsem, že se tam také zajdu podívat, ale nakonec to neklaplo; klaply jen fotografie z protějšího břehu Sprévy během procházky po Kopníku.

Berlínské dobrodružství: Friedrichshagen, Müggelsee
Berlínské dobrodružství: Friedrichshagen, Müggelsee

Do Müggelheimu jsme se vydali nejdřív podél břehu a pak podél hlavního silničního tahu mezi Müggelheimem a Kopníkem. Po cestě jsme narazili na… no, trafostanici snad?.. Nevím, co to bylo za budovu, ale byla vskutku nádherně pomalovaná, posuďte sami:

Müggelheim toho moc nenabízí, původně se jedná o vísku založenou v roce 1747, která byla v roce 1920 v rámci Greater Berlin Act  připojena k Berlínu. Kostelík, krásné rodinné domečky, zátoka řeky Dahme, pár zajímavých budov, několik restaurací a občerstvení, tři supermarkety a jeden alkomarket – to je zhruba vše, co je v Müggelheimu k vidění.

A Down Town Garage . Nad podniky se tu normálně nerozplývám, ale tenhle opravdu stojí za to. Tentokrát jsme ho sice vynechali a jen se pokochali americkou klasikou venku, ale i na návštěvu došlo, i když o dva týdny později. A že to stálo za to! Poctivý dvojitý burger (naprosto famózní!), skvělé brambory s dipem, pivko… ňam! Rozhodně doporučuji :-) A bacha, mají i motel!

Související příspěvky

Facebook