koncerty, reporty, cestování

Masters of Rock 2019 hlásí první kapely: Within Temptation, Dream Theater a další

Masters of Rock 2019 | Zdroj: Pragokoncert Bohemia a.s. – www.mastersofrock.cz
Masters of Rock 2019 | Zdroj: Pragokoncert Bohemia a.s. – www.mastersofrock.cz
Masters of Rock 2019 | Zdroj: Pragokoncert Bohemia a.s. – www.mastersofrock.cz

Další ročník slavného rockového festivalu Masters of Rock, který proběhne 11‑14. července 2019, opět slibuje pěknou nadílku. Na Masters of Rock 2019 se představí Within Temptation, Dream Theater, Gamma Ray, Eluveitie, Amaranthe, Soulfly, Battle Beast a mnozí další.

Masters of Rock je pro mě srdcová záležitost, taková kvintesence léta – skvělá hudba, většinou i pěkné počasí, přátelé, pohoda, prostě vše, co si člověk pod pojmem léto představí. Nadcházející ročník nebude výjimkou, zase vyrazíme, i když zatím to nevypadá tak natřískaně, jako v předešlých letech nebo na chystaném MetalFestu.

Na Within Temptation se moc těším. Jejich album “The Unforgiving” je jedno z mých vůbec nejoblíbenějších a Sharon den Adel je prostě famózní a must see :-) Zkraje roku WT vydají novou desku “Resist”, kterou následně představí i na MoR.

Eluveitie je tradiční jistota a pařba, kotel, pogo, jedeme :-) Amaranthe už tolik neposlouchám, ale vždy na ně ráda zajdu, je to zase pařba jiného druhu :-)

Delain a Battle Beast jsou festivalové jistoty. Stejně tak Xandria, Brainstorm, Serenity či Serious Black.

Také jsem zvědavá na formaci Cyhra – Jake E mě svým vokálem bavil ještě v dobách, kdy byl v Amaranthe, a Cyhra má též něco do sebe.

Uvidíme, jaká další jména budou potvrzená, místo pro pár dalších headlinerů podle mě v soupisce ještě je. Tak na viděnou v červenci ;-)

UPD 04/2019

A také že to místo bylo! :-) Byla potvrzena Avantasia, která byla v Praze naprosto parádní. Moc se těším na Uriah Heep, které jsem nikdy naživo neslyšela, ale teď to rozhodně musím napravit. A slyšet jejich “Lady in Black” bude rozhodně pecka.

Tarju jsem slyšela před dvěma lety na MetalFestu, kdy jejím speciálním hostem byla Sharon z Within Temptation, no a jelikož WT jsou na soupisce také, tak mi to dává naději, že bychom se mohli dočkat malého opakování a duetu těchto dvou krásek. Tenkrát to na “Paradise (What About Us?)” doslova bouchlo a domnívám se, že i letos by se mohlo jednat o vrchol vystoupení.

Sečteno podtrženo, Masters of Rock opět nabízí hodně zajímavý line up, pro mě sice ne tak nabitý jako třeba loni, ale pořád fantastický. A aspoň bude o fous víc času vstřebat dojmy :-)

Tarja Turunen, MetalFest Pilsen 2017
Tarja Turunen, MetalFest Pilsen 2017

Související příspěvky

Facebook