koncerty, reporty, cestování

NOVÁ ALBA #07, aneb co vychází
18. června 2021

NOVÁ ALBA #07, aneb co vychází 18. června 2021

NOVÁ ALBA #07, aneb co vychází 18. června 2021

Nová alba #07: 10 tipů na nové desky, reedice a jiné specialitky. Pátek 18. června nabídne novinky skvělých kapel a projektů – Helloween,  Timo Tolkki’s Avalon, Fear Factory, Samael a dalších.

Subway To Sally

Německá folk rocková parta Subway To Sally vydává živák “Eisheilige Nacht – Back to Lindenpark“. K sehnání je jako set 3 vinylů a DVD, set skládající se z mediabooku, 2 CD, DVD a BluRay, nebo jako luxusní balení, které rovněž obsahuje mediabook, 2 CD, DVD a BluRay, ale také lněný pytlík s logem kapely, klíčenku a přívěšek.

Helloween

Legendární německá kapela Helloween přichází s šestnáctou eponymní studiovou deskou. Na výběr je z několika verzí: CD, digibook se 2 CD, earbook verze a několik barevných provedení vinylu. O týden později vyjde speciální dárková sada, jejíž náklad je omezen na 1000 ks.

Tip: 23. dubna 2022 se Helloween společně s HammerFall představí v Praze v rámci společného turné United Forces.

Timo Tolkki’s Avalon

The Enigma Birth” je již čtvrtou deskou z dílny Tima Tolkkiho a jeho projektu Avalon. I tentokrát se na desce podílelo hodně slavných hostů, namátkou James LaBrie (Dream Theater), Jake E. (ex-Amaranthe, Cyrha), Marina La Torraca (Phantom Elite, Exit Eden), Brittney Slayes (Unleash The Archers), Fabio Lione (Rhapsody, Angra, Eternal Idol) a další.

Fear Factory

S novou deskou přicházejí i Fear Factory. Jubilejní desátá placka dostala název “Aggression Continuum” a i přes odchod zpěváka Burtona C. Bella v roce 2020 nabízí Fear Factory, jak je známe, i s Bellovým vokálem, neb zpěv byl nahrán již v roce 2017.

Katatonia

Švédská metalová kapela Katatonia přichází s reedicí svého osmého alba “Night Is The New Day” z roku 2009, které ukazuje kapelu z emotivnější, citlivější stránky.

Amorphis

Album “Tales From The Thousand Lakes” z dílny Amorphis původně vyšlo v roce 1994 a nyní patří mezi největší poklady metalového žánru. Nyní vychází jako limitovaná vinylová edice.

Solstice

Britští doom metalisté Soltice se vracejí do minulosti: EP “Death’s Crown Is Victory” původně vyšlo v roce 2013, nyní vychází jako černý (náklad 400 kopií) nebo khaki zelený vinyl (náklad 200 kopií). EP “To Sol A Thane” vyšlo o tři roky později a nyní je k dispozici jako černý nebo černobílý vinyl (obě verze v nákladu po 400 ks). O týden později vyjde CD obsahující obě EP.

Immortal

I norská black metalová skupina Immortal se ohlíží zpět. 18. června vychází hned několik limitovaných edicí alb této kapely: “Diabolical Fullmoon Mysticism” (původně 1992; 600 ks v barevné verzi a 400 v černé), “Pure Holocaust” (1993; 600 ks v barevné verzi a 400 v černé) a “Blizzard Beasts” (1997; 500 kopií).

Samael

Worship Him” je debutovým albem švýcarské black metalové kapely Samael, původně vyšlo v roce 1991. Po třiceti letech vychází jako limitovaná edice na vinylu ve stříbřité barvě a s UV efektem na obalu.

Enslaved

Norská metalová kapela Enslaved vydává reedici svého alba “Mardraum – Beyond The Within” z roku 2000. Bílý vinyl vychází v nákladu 500 ks. Za týden vyjde živák “Cinematic Tour 2020” – záznamy čtyř koncertů, které kapela v uplynulém roce streamovala.

… a to ještě není všechno

Chcete-li se podívat na kompletní ediční plány a zjistit, co dalšího vychází 18. června, můžete tak učinit zde: Napalm Records, Nuclear Blast, AFM Records, Season of Mist, Neurotic Records, Candlelight Records, Willowtip Records, Metal Blade Records, Century Media Records, BMG Music, Virgin Records, Eisenwald, Sony Music.

Související příspěvky

Facebook