NOVÁ ALBA #07, aneb co vychází
18. června 2021

NOVÁ ALBA #07, aneb co vychází 18. června 2021

Nová alba #07: 10 tipů na nové desky, reedice a jiné specialitky. Pátek 18. června nabídne novinky skvělých kapel a projektů – Helloween,  Timo Tolkki’s Avalon, Fear Factory, Samael a dalších.

Subway To Sally

Německá folk rocková parta Subway To Sally vydává živák “Eisheilige Nacht – Back to Lindenpark“. K sehnání je jako set 3 vinylů a DVD, set skládající se z mediabooku, 2 CD, DVD a BluRay, nebo jako luxusní balení, které rovněž obsahuje mediabook, 2 CD, DVD a BluRay, ale také lněný pytlík s logem kapely, klíčenku a přívěšek.

Helloween

Legendární německá kapela Helloween přichází s šestnáctou eponymní studiovou deskou. Na výběr je z několika verzí: CD, digibook se 2 CD, earbook verze a několik barevných provedení vinylu. O týden později vyjde speciální dárková sada, jejíž náklad je omezen na 1000 ks.

Tip: 23. dubna 2022 se Helloween společně s HammerFall představí v Praze v rámci společného turné United Forces.

Timo Tolkki’s Avalon

The Enigma Birth” je již čtvrtou deskou z dílny Tima Tolkkiho a jeho projektu Avalon. I tentokrát se na desce podílelo hodně slavných hostů, namátkou James LaBrie (Dream Theater), Jake E. (ex-Amaranthe, Cyrha), Marina La Torraca (Phantom Elite, Exit Eden), Brittney Slayes (Unleash The Archers), Fabio Lione (Rhapsody, Angra, Eternal Idol) a další.

Fear Factory

S novou deskou přicházejí i Fear Factory. Jubilejní desátá placka dostala název “Aggression Continuum” a i přes odchod zpěváka Burtona C. Bella v roce 2020 nabízí Fear Factory, jak je známe, i s Bellovým vokálem, neb zpěv byl nahrán již v roce 2017.

Katatonia

Švédská metalová kapela Katatonia přichází s reedicí svého osmého alba “Night Is The New Day” z roku 2009, které ukazuje kapelu z emotivnější, citlivější stránky.

Amorphis

Album “Tales From The Thousand Lakes” z dílny Amorphis původně vyšlo v roce 1994 a nyní patří mezi největší poklady metalového žánru. Nyní vychází jako limitovaná vinylová edice.

Solstice

Britští doom metalisté Soltice se vracejí do minulosti: EP “Death’s Crown Is Victory” původně vyšlo v roce 2013, nyní vychází jako černý (náklad 400 kopií) nebo khaki zelený vinyl (náklad 200 kopií). EP “To Sol A Thane” vyšlo o tři roky později a nyní je k dispozici jako černý nebo černobílý vinyl (obě verze v nákladu po 400 ks). O týden později vyjde CD obsahující obě EP.

Immortal

I norská black metalová skupina Immortal se ohlíží zpět. 18. června vychází hned několik limitovaných edicí alb této kapely: “Diabolical Fullmoon Mysticism” (původně 1992; 600 ks v barevné verzi a 400 v černé), “Pure Holocaust” (1993; 600 ks v barevné verzi a 400 v černé) a “Blizzard Beasts” (1997; 500 kopií).

Samael

Worship Him” je debutovým albem švýcarské black metalové kapely Samael, původně vyšlo v roce 1991. Po třiceti letech vychází jako limitovaná edice na vinylu ve stříbřité barvě a s UV efektem na obalu.

Enslaved

Norská metalová kapela Enslaved vydává reedici svého alba “Mardraum – Beyond The Within” z roku 2000. Bílý vinyl vychází v nákladu 500 ks. Za týden vyjde živák “Cinematic Tour 2020” – záznamy čtyř koncertů, které kapela v uplynulém roce streamovala.

… a to ještě není všechno

Chcete-li se podívat na kompletní ediční plány, můžete tak učinit zde: Napalm Records, Nuclear Blast, AFM Records, Season of Mist, Neurotic Records, Candlelight Records, Willowtip Records, Metal Blade Records, Century Media Records, BMG Music, Virgin Records, Eisenwald, Sony Music.

Napsat komentář