koncerty, reporty, cestování

NOVÁ ALBA #08, aneb co vychází
25. června 2021

NOVÁ ALBA #08, aneb co vychází 25. června 2021

NOVÁ ALBA #08, aneb co vychází 25. června 2021

Nová alba #08: 10 tipů na nové desky, reedice a jiné specialitky. V pátek 25. června vychází hodně zajímavých novinek. Namátkou zmiňme živák Enslaved, specialitky od Helloween, Queensrÿche nebo Septicflesh.

Avantasia

Avantasia Tobiase Sammeta přichází s vinylovou reedicí čtvrtého studiového alba “The Wicked Symphony“, které vyšlo zároveň s albem “Angel of Babylon” v roce 2010 a je druhou částí albové trilogie The Wicked.

Perturbator

Perturbator v květnu vydali nové album. “Lustful Sacraments” nyní vychází i jako limitovaná vinylová edice, náklad je omezen na pouhých 500 ks.

Helloween

Kapelu Helloween jistě není třeba představovat. Před týdnem tato legendární parta vydala šestnácté, stejnojmenné studiové album a teď přichází se speciálním dárkovým boxem. K dispozici je pouze 1000 kusů, sada obsahuje earbook, výtisk artu z přebalu, hodiny, 6 připínáčků, přívěšek ve tvaru helloweenské dýně, nášivku, certifikát.

Enslaved

Enslaved letos slaví třicetileté výročí. Na oslavu tohoto milníku vydávají “Cinematic Tour 2020” – záznamy čtyř koncertů, které kapela v uplynulém roce streamovala. Živák vychází v podobě 4 DVD, jako set 4 DVD a 4 CD nebo na vinylu. Všechny edice obsahují možnost oficiálního stažení všech 4 koncertů.

Septicflesh

Infernus Sinfonica MMXIX” je záznamem unikátního vystoupení Septicflesh, které se odehrálo v Mexiku v roce 2019. Kapelu na koncertě doprovázel Toluca Philharmonica Orchestra. Limitovaná edice čítající jen 300 kopií obsahuje 3 vinyly a záznam na DVD.

Mastodon

Americká metalová kapela Mastodon vzpomíná na své začátky. “Call Of The Mastodon” obsahuje prvních 9 songů, které skupina vydala, zatímco “Leviathan” je návratem k druhé desce. Obě nahrávky vychází na vinylu v omezeném nákladu.

Queensrÿche

Queensrÿche, podobně jako Mastodon, vzpomínají na raná léta své kariéry. Třetí řadová deska “Operation Mindcrime” (1988) a čtvrtá “Empire” (1990) jsou k dispozici jako CD, černý vinyl nebo dárkový box.

Theodor Bastard

Theodor Bastard patří mezi nejunikátnější a velmi inovativní ruské kapely, ve své tvorbě míchají karelský neofolk s prvky darkwave nebo trip hopu. Nyní vydávají novou desku “Volch’ya Yagoda“, která vychází na CD, černém nebo průzračném vinylu.

Memoriam

Své čtvrté studiové album “To The End” britští death metalisté Memoriam vydali letos v březnu. Nyní přichází vinylová edice v designu obalu desky.

Solstice

To Sol A Thane / Death’s Crown Is Victory” je kombinací dvou EP z dílny legendárních britských doom metalistů Soltice. “Death’s Crown Is Victory” původně vyšlo v roce 2013 a “To Sol A Thane” o tři roky později.

bonus: Paul Di’Anno’s Battlezone

Paul Di’Anno vzpomíná na svůj projekt z 80. let, kdy pod hlavičkou Battlezone vydal dvě desky, “Fighting Back” (1986) a “Childen Of Madness” (1987). Nyní obě desky vycházejí na vinylu, “Children Of Madness” teď a “Fighting Back” za týden.

… a to ještě není všechno

Chcete-li se podívat na kompletní ediční plány a zjistit, co dalšího vychází 25. června, můžete tak učinit zde: Napalm Records, Nuclear Blast, AFM Records, Season of Mist, Neurotic Records, Candlelight Records, Willowtip Records, Metal Blade Records, Century Media Records, BMG Music, Virgin Records, Eisenwald, Sony Music.

Související příspěvky

Facebook