koncerty, reporty, cestování

NOVÁ ALBA #09, aneb co vychází
2. července 2021

NOVÁ ALBA #09, aneb co vychází 2. července 2021

NOVÁ ALBA #09, aneb co vychází 2. července 2021

Nová alba #09: 10 tipů na nové desky, reedice a jiné specialitky. Začátek prázdnin nabízí hodně zajímavých novinek. 2. července vycházejí Lord Of The Lost, Nanowar Of Steel nebo Die Apokalyptischen Reiter.

Paul Di’Anno’s Battlezone

Paul Di’Anno, původní zpěvák slavných Iron Maiden, v 80. letech měl projekt  Battlezone, se kterým vydal dvě alba: “Fighting Back” (1986) a “Childen Of Madness” (1987). “Fighting Back” vychází nyní na průhledném vinylu, “Childen Of Madness” vyšla minulý týden.

Nanowar Of Steel

Italská kapela Nanowar Of Steel je na scéně už od roku 2003 a ve své tvorbě paroduje tzv. true metal. Nyní přichází s novou, již šestou studiovou deskou, která dostala název “Italian Folk Metal“. Vybrat si můžeme z několika verzí, mezi nimiž nechybí ani digipak CD, vinyl nebo speciální fanouškovské balíčky.

Lord Of The Lost

Německá gothic metalová skupina Lord Of The Lost rozhodně není na scéně žádným nováčkem. Se svojí tvorbou slaví čím dál větší úspěchy a na nadcházejícím turné bude speciálním hostem legendárních Iron Maiden. Po úspěšném albu “Thornstar” vydaném před třemi lety kapela přichází s koncepční deskou “Judas“. Novinka je k dispozici jako CD, balíček s mediabookem, na černém vinylu, balíček obsahující čtyři CD a earbook, luxusní set v dřevěné krabičce, v balíčku s tričkem nebo dokonce jako stará dobrá audiokazeta.

Die Apokalyptischen Reiter

Die Apokalyptischen Reiter, německá metalová kapela, slaví 25 let kariéry – a oslava čtvrt století spanilé jízdy přináší skutečnou lahůdku: 25. a 26. října 2020 tito jezdci apokalypsy odehráli ve své vlastní zkušebně před zraky několika přátel přes 500 minut zcela improvizovaných vystoupení. Ze záznamu nyní vzniklo 80minutové umělecké dílo, které pod názvem “The Divine Horsemen” vychází na CD a vinylu.

Moonspell

Portugalci Moonspell vydávají vinylové verze alb “Extinct” (2015) a “1755” (2017). “Extinct” dostal slušivý bíločerný mramorovaný kabátek a “1755” má modročerné mramorování. Oba vinyly jsou k dostání exkluzivně přes Napalm Records a náklad je omezen na 100 ks.

Taake

Norská blackmetalová kapela Taake vydává exkluzivní nahrávku “Avvik“. Obsahuje songy ze split nahrávek a vychází v limitovaném nákladu 2000 kopií.

Tip: Taake v lednu 2022 vyrazí na evropské turné “Northern Alliance 2022” a hned druhou zastávkou je pražský klub Nová Chmelnice, a to 7. ledna 2022.

In The Woods

Black metalová kapela In The Woods vydala své debutové album “Heart Of The Ages” už v roce 1995. Nyní se deska konečně dočkala reedice, a to nejen na CD, ale i na vinylu a audiokazetě.

At The Gates

The Nightmare Of Being” je sedmým studiovým albem švédské melodic death metalové kapely At The Gates. Vychází jako klasické CD nebo ve verzi s mediabookem či artbookem.

Lost In Grey

Lost In Grey původně měly být pouhým projektem, který v roce 2013 založili Harri Koskela a Anne Lill Rajala. Projekt se ale brzy proměnil v plnohodnotnou kapelu, která v letech 2017 a 2019 vydala alba “The Grey Realms” a “The Waste Land” a nyní přichází s jejich nástupcem “Under The Surface“.

Asphyx

Asphyx, doom/death metalová kapela z Nizozemska, v přehledu nových alb už párkrát byla, a dokonce i se stejným titulem: deska “Abomination Echoes” vyšla 7. května jako luxusní digibook, o dva týdny později jako sběratelský box se šesti kazetami a nyní vychází jako černý nebo stříbrný trojvinyl.

… a to ještě není všechno

Chcete-li se podívat na kompletní ediční plány a zjistit, co dalšího vychází 2. července, můžete tak učinit zde: Napalm Records, Nuclear Blast, AFM Records, Season of Mist, Neurotic Records, Candlelight Records, Willowtip Records, Metal Blade Records, Century Media Records, BMG Music, Virgin Records, Eisenwald, Sony Music.

Související příspěvky

Facebook