koncerty, reporty, cestování

Summer Bucket List aneb plán, jak si maximálně užít léto

Summer Bucket List aneb plán, jak si maximálně užít léto

Léto je mé nejmilovanější roční období – teplo, slunce, pohoda, srazy, festivaly, prostě dokonalý čas. No a jelikož miluji také bucket listy, tak přináším letní verzi – Summer Bucket List aneb plán, jak si užít léto.

Vzhledem k doznívající situaci okolo koronaviru jsou některé tipy, uznávám, asi trochu passé, ale spousta je stále realizovatelná i teď, a některé holt třeba za rok :-)

Summer Bucket List aneb plán, jak si maximálně užít léto

1) Tančit v dešti

Léto prostě není léto, když člověk alespoň jednou nezmokne během pořádného lijáku. A sundat si boty, a kráčet bosky v kapkách deště po teplém asfaltu, a dýchat ten najednou tak svěží vzduch, a tančit, a užívat si ten krásný pocit, že život je prostě fajn – no není to nádhera?

2) Vyrazit na festival

Letní sezóna nabízí bezpočet festivalů hudebních i filmových, vybere si doslova každý. Já jsem těžce “hudební” člověk, a proto u mě vítězí festivaly hudební a třeba takový Masters of Rock je pro mě doslova kvintesencí léta – skvělá hudba, teplo, slunce, přátelé po boku a pocit absolutní pohody.

3) Sjet řeku

Vyrazit “na vodu” je pro horké letní dny naprosto dokonalý plán. U vody není takové vedro, vůbec nevadí, pokud se “cvaknete”, užijete si krásný pocit pohody a báječně si odpočinete. A pokud se rozhodnete sjet nějakou tu řeku s bandou přátel, pak je to garance nezapomenutelných zážitků :-)

Ilustrační snímek | Autor: Paweł Szpiler z Pixabay
Ilustrační snímek | Autor: Paweł Szpiler z Pixabay

4) Vyrazit k vodě

Když sjíždění řeky není na pořadu dne, řeka, rybník, jezero, lom nebo alespoň koupák je také skvělým řešením.

5) Vyrazit na piknik

Co takhle přibalit nějaké dobroty, studené nápoje a deku a udělat si líné odpoledne někde v parku ve stínu stromů nebo to spojit s předchozím bodem a zakempit někde na břehu?

6) Vyrazit na túru

Uznávám, není to úplně dokonalý plán v tropických vedrech, ale zase třeba na horách až takové horko nebývá a ty pohledy jsou dechberoucí. A navíc nikdo neříká, že to musí být výkon na hranici sil, s přáteli jsme si před časem dali jednodenní špacírek na Šumavě a bylo to super.

7) … nebo na roadtrip

Tip pro odvážnější: dát do kupy menší partu, sbalit pár věcí, nastartovat auto… a někam vyrazit. Ať už to bude stylem “rovně za nosem” nebo s trochou plánování, roadtrip rozhodně nabídne krásné zážitky.

8) Vyrazit na grilovačku nebo na letní párty

Teplé letní večery jsou přímo stvořeny pro nějakou podobnou akci. Masíčko a zelenina z rozpáleného grilu či jiné dobroty, dobré pití, skvělí lidé – recept na parádně strávený čas.

9) … nebo nějakou tu akci uspořádat

… nebo to také můžete otočit, nikam nevyrážet a naopak pozvat přátele k sobě.

Ilustrační snímek | Autor: Franck Barske z Pixabay
Ilustrační snímek | Autor: Franck Barske z Pixabay

10) Přecpat se zmrzlinou a zkusit vyrobit domácí

Pojmy zmrzlina a léto jsou nerozlučně spjaty. A dát si pořádnou porci této ňaminy je prostě letní must do :-) A vyrobit domácí zmrzlinu je dobrá výzva, internet je plný receptů, tak hurá do toho :-)

11) Užít si vodní bitku

Vodní balonky stojí pár kaček, ale nabídnou takzvaně hodně muziky za málo peněz – kopec srandy zaručen. A když prasknou, tak poskytnou i tolik vítané osvěžení.

12) Jít do letního kina

Aneb další způsob, jak strávit teplý letní večer. Snad v každém městě se koná nějaké to letní kino a promítají se (nejen) letní filmy, tak co takhle někdy na nějaký ten film zajít?

13) Užít si den offline

Nechte noťas / PC vypnutý, vypněte si mobilní telefon a užijte si ničím a nikým nerušený den. V životě je přece spousta mnohem krásnějších věcí než čučet do monitoru či na displej.

14) Vyzkoušet něco nového

Léto láká zažít nějaké dobrodružství. Co takhle bungee jumping, seskok padákem nebo třeba jakákoliv jiná věc, kterou byste jen tak nevyzkoušeli?

15) Řádit až do rána

Kdy jindy než v létě, kdy večery jsou dlouhé a noci krátké? :-)

16) Užít si léto ;-)

Co dodat? Užívejte si léto, užívejte si život a ať léto ve vás zanechá jen ty nejhezčí vzpomínky :-)

Související příspěvky

Facebook