koncerty, reporty, cestování

NOVÁ ALBA 11/2020: 30+ tipů na listopadová alba

NOVÁ ALBA 11/2020: 30+ tipů na listopadová alba

NOVÁ ALBA 11/2020: 30+ tipů na listopadová alba

Už máme listopad, a to znamená, že nás čeká další nálož hudebních novinek. Můžeme se těšit na nové desky, reedice osvědčených klasik, sběratelské kousky, nové vinyly a další pecky.

6. listopadu 2020

Legendární Whitesnake v první listopadový pátek vydají kompilaci “Love Songs” – sbírku zremixovaných a remasterovaných verzí svých nejlepších balad. Fanoušci se mohou těšit na mix nejlepších hitů z alb Whitesnake z let 1987 až 2011 a třetího sólového alba Davida Coverdalea “Into the Light”. K dispozici bude klasická CD verze nebo dvojvinyl.

Rotting Christ bezesporu patří mezi nejúspěšnější řecké kapely na metalovém poli. Nyní se vrací do období mezi lety 1999 a 2004 a v podobě barevných vinylů vydají reedice desek “Sleep Of The Angels“, “Khronos“, “Genesis” a “Sanctus Diavolos“.

Alter Bridge loni vydali své šesté studiové album “Walk the Sky”. Nyní přicházejí s “Walk the Sky 2.0” – deluxe edicí, která navíc obsahuje nový song “Last Rites” a šest nejoblíbenějších písní z onoho alba v podobě živých nahrávek. K sehnání jako klasické CD, balíček s tričkem (exkluzivně u Napalm Records), earbook či žlutý nebo krémový vinyl.

Rakouská black / death metalová kapela Belphegor oslavuje 20 let od vydání svého třetího alba “Necrodaemon Terrorsathan“. Výroční edice bude k mání jako sněhově bílý / rudý vinyl v limitovaném nákladu 600 kopií, jako černý vinyl nebo CD.

13. listopadu 2020

V pátek 13. listopadu vyjde vinylový dotisk alba projektu Avantasia Tobiase Sammetta “Angel Of Babylon“, vydaného v roce 2010.

Ve stejný den vychází “Dancing With The Antichrist” – kolekce vzácných raných nahrávek Marilyna Mansona a The Spooky Kids. Obsahuje 10 přepracovaných verzí původních songů v úpravě The Untraceable.

Legendární Scorpions u příležitosti pádu Berlínské zdi a 30letého výročí znovusjednocení Německa vydávají striktně limitovanou edici “Wind Of Change / Send Me An Angel” – v podobě červeného vinylu.

Commandments” přináší sbírku nejlepších hitů z dílny Tiamat a mapuje historii kapely až po album “Prey”. Těšit se můžeme na 16 songů včetně pecek “Gaia”, “Sold Seed” nebo “Cain”.

Stále populárnější Němci Lord of the Lost přicházejí s reedicí svého debutového alba “Fears”. Vyjde v podobě dvou bílých vinylů.

Legendární kapela AC/DC je zpět. Název novinky je “PWR UP” a je přímo příznačný – od prvních okamžiků posluchače čeká hotová smršť energie. Album bude k dostání jako CD, deluxe edice (obsahuje mj. neonovou ceduli s akumulátorem a nabíjecím kabelem), černý nebo červený vinyl.

Doro Pesch na Masters of Rock 2018

Doro Pesch na Masters of Rock 2018

Metalová královna Doro Pesch vydává kolekci svých nejlepších hitů. “Magic Diamonds” obsahuje 56 písní: 20 největších hitů a 19 nádherných balad (včetně osmi nově upravených nebo živě nahraných verzí jejích hitů). Jako přídavek vychází dříve dosud nevydané písně nebo rané studiové verze klasických hitů. Kolekce best of songů vychází na třech CD nebo jako vinylový set. K dispozici jsou i dvě speciální edice – s pánským nebo dámským parfémem a nákrčníkem. Mimochodem, 23. listopadu 2021 Doro vystoupí ve zlínském Masters of Rock Café.

Dead Air” je živým albem kapely Katatonia. Obsahuje set oblíbených písní a živou premiéru tří skladeb z City Burials pořízených během lockdown session v květnu 2020, celkem 20 písní. Album vyjde jako CD a DVD i jako vinyl.

20. listopadu 2020

V pátek 20. listopadu vychází reedice druhého alba Blaze Bayleyho, bývalého zpěváka Iron Maiden, “Tenth Dimension“. Deska vyjde na CD a vinylu a bude mít přepracovaný obal.

Americká kapela Riot se ohlíží za svoji minulostí a nabídne kompilaci “Archives Volume 5: 1992-2005“. Na výběr bude ze dvou verzí – CD a v podobě červeného dvojvinylu. V obou případech kompilaci doplní DVD. Ve stejný den pak pod hlavičkou Riot V (název kapely od roku 2012) na třech fialových vinylech vychází živák “Live In Japan 2018“.

My Dying Bride přichází s EP obsahujícím tři nové songy zvoucí posluchače do procítěného světa temnoty a pokušení a smývající hranice mezi sladkou bolestí a destruktivní iluzí. V nabídce jako mini CD, černý nebo strakatý vinyl.

Legendární Iron Maiden vydávají živák “Nights of the Dead“. Na dvou CD nebo třech vinylech nabídne záznam natočený 27., 29. a 30. září 2019 v Mexico City během světového turné Legacy of the Beast. CD verze navíc obsahuje knihu s fotografiemi.

Iron Maiden na Sonisphere Festival 2011 Praze

Iron Maiden na Sonisphere Festival 2011 Praze

Pain of Salvation letos v srpnu potěšili fanoušky zbrusu novým albem “Panther”. Nyní se naopak vracejí do minulosti, a to v podobě výroční reedice svého třetího alba “The Perfect Element, Pt. I” v kompletně remixované a remasterované podobě. “The Perfect Element – Part I (Anniversary Mix 2020)” lze zakoupit jako edici se 2 CD nebo v podobě dvou vinylů (v černé nebo oranžové barvě) s bonusovým CD.

Dark Tranquillity, pionýři göteborského melodic death metalu, se vracejí s novým albem! Deska dostala název “Moment” a vychází jako CD, limitovaná edice s bonusovým CD a nášivkou nebo jako dva vinyly (černé nebo červené) rovněž s bonusovým CD.

Five Finger Death Punch 9. října vydali bestofkové album “A Decade Of Destruction“. Vinylová edice vychází 20. listopadu. Výběr hitů je doplněn o novinku “Broken World”, předtím nevydanou akustickou verzi klasiky “Wrong Side Of Heaven” a remixy Stevea Aokiho and Joe Hahna (Linkin Park).

Ukrajinská čtveřice Jinjer je českému publiku velmi dobře známá. Nyní přichází s živákem až z dalekého Melbourne. “Alive in Melbourne” vyjde na CD, v několika vinylových verzích nebo jako exkluzivní balíček s tričkem či s batůžkem, kartami a odznakem.

27. listopadu 2020

V říjnu Opeth vydali záznam “The Roundhouse Tapes“, který byl pořízen během “Ghost Reveries Tour” 9. listopadu 2006 v londýnském The Roundhouse. Nyní CD a DVD verzi následuje sběratelský kousek v podobě tří vinylů. EDIT: vydání bylo přesunuto na leden 2021.

Blues Pills vzpomínají na své stejnojmenné debutové album z roku 2014 a vydávají ho v limitovaném nákladu 500 ks v podobě fialově černého vinylu.

Německá gothic rocková parta MONO Inc. vydává speciální kompilaci. Dvojalbum “Melodies In Black” nabídne všechny balady kapely – a některé z nich byly nahrány nanovo. Sbírku doplní zbrusu nová píseň.

Dánové Volbeat přicházejí s “Rewind, Replay, Rebound: Live In Deutschland – Best Of“. K dispozici je několik verzí: digipak 2CD na prvním disku nabídne studiové album “Rewind, Replay, Rebound”, které loni v létě slavilo nemalé úspěchy, na druhém disku je záznam best of živáku. Druhá verze se dvěma CD nabídne kompletní koncert. A do třetice je tu kompletní koncert na třech vinylech.

Hlavní pódium na Masters of Rock nese Diovo jméno: Ronnie James Dio Stage

Hlavní pódium na Masters of Rock nese Diovo jméno: Ronnie James Dio Stage

A u živých nahrávek ještě zůstaneme. Tentokrát jde ale o záznam o poznání starší, vrátíme se do roku 1986, kdy legendární Dio natočili své vystoupení v The Spectrum ve Filadelfii, které se odehrálo 17. června v průběhu druhé části turné “Sacred Heart”. Nahrávka “Finding The Sacred Heart – Live In Philly 1986” původně vyšla v roce 2013 na CD, nyní vychází na vinylu.

A Scorpions podruhé. Týden po vydání červeného vinylu “Wind Of Change / Send Me An Angel” přicházejí s “Wind Of Change: The Iconic Song“. Tentokrát se jedná o krásnou sběratelskou edici Iconic Song Box Set, která obsahuje černou vinylovou desku, CD, knihu s exkluzívními fotografiemi a rozhovorem s Klausem Meinem.

Dark Funeral se po pěti letech vracejí k singlu “Nail Them to the Cross“. Vyjde v limitovaném nákladu – 500 očíslovaných kopií. Nezvyklý je tvar vinylu kopírující obrázek na obalu.

Progmetalová kapela Dream Theater též přichází s živákem. “Distant Memories – Live in London” je k dispozici jako multibox 3 CD a 2 DVD, jako edice s artbookem, 2 CD, 2 BluRay disky a 2 DVD, jako set 4 vinylů a 3 CD nebo jako digipak 3 CD a 2 BluRay disky.

Sodom vydávají nové, v pořadí již šestnácté studiové album “Genesis XIX“. Vyjde jako klasické CD, červenočerný mramorovaný vinyl, černý vinyl. Sběratele potěší luxusní set obsahující plakát, 2 vinyly, samozřejmě CD, podepsanou podpisovou kartu formátu A5, nálepku, vlajku, roušku, nášivku a další drobnosti.

Slavná rocková kapela Foreigner na sklonku měsíce vydá “Can’t Slow Down“. Sbírka b-side písniček a dalších specialit vyjde na 2 CD v deluxe edici nebo na 2 vinylech.

… a to ještě není všechno

Chcete-li se podívat na kompletní ediční plány, můžete tak učinit zde: Napalm Records, Nuclear Blast, AFM Records, Season of Mist, Neurotic Records, Candlelight Records, Willowtip Records, Metal Blade Records, Century Media Records, BMG Music, Virgin Records, Eisenwald, Sony Music.

Související příspěvky

Facebook