koncerty, reporty, cestování

NOVÁ ALBA #14, aneb co vychází
6. srpna 2021

NOVÁ ALBA #14, aneb co vychází 6. srpna 2021

NOVÁ ALBA #14, aneb co vychází 6. srpna 2021

Nová alba #14: 10 tipů na nové desky, reedice a jiné specialitky. V pátek 6. srpna vychází další nálož zajímavé hudby. Zmiňme třeba živák Feuerschwanz, limitku Nightwish nebo novinku Nytt Land.

Feuerschwanz

Feuerschwanz momentálně patří mezi nejžhavější želízka v ohni na poli medieval folk rocku. 6. srpna vydávají živák “Die letzte Schlacht“, který je k mání ve verzi mediabook CD + 2 DVD + 2 BluRay, na černém nebo žlutě mramorovaném vinylu či v limitovaném boxsetu.

Nightwish

Finští Nightwish vzpomínají na své páté studiové album “Once“, poslední s Tarjou Turunen na postu zpěvačky. Všechny verze, včetně vinylových, obsahují remasterovanou verzi desky, earbook edice navíc obsahuje tři bonusová CD – s instrumentálními verzemi písní, s demoverzemi a dalšími specialitami a s živými nahrávkami.

Tip: Nightwish zavítají do České republiky 20. prosince 2021. Na Tarju se můžeme těšit víckrát: 29. října v Pardubicích30. října v Brně v rámci Raw Tour a pak 14. prosince ve Zlíně, 16. prosince v Praze, 17. prosince v Olomouci a 18. prosince v Ostravě v rámci tradičního vánočního turné Christmas Together.

Theatre Of Tragedy

A Velvet Darkness They Fear” je druhým albem norské gothic metalové kapely Theatre of Tragedy, původně vyšlo v roce 1996. Nyní vychází limitovaná vinylová edice této desky, náklad je omezen na 400 kopií.

Netherbird

Švédská melodic black metalová kapela Netherbird vydává nové, v pořadí již šesté studiové album “Arete“, obsahující 8 písní.

Ison

S novinkou přichází i doom metalová parta Ison. Čtvrtý studiový počin dostal název “Aurora” a nabízí 8 songů.

Nytt Land

Nytt Land jsou kapelou z daleké ruské Sibiře. Nyní vydávají nové album “Ritual“, které je k dispozici jako digipak CD, na černém nebo oranžově mramorovaném vinylu s plakátem.

Blood Incantation

Black metaloví Blood Incantation přicházejí hned se dvěma reedicemi. “Interdimensional Extinction” je debutovým EP této kapely a nyní opětovně vychází na CD, černém nebo fluoreskujícím vinylu. “Starspawn” je pro změnu debutovým řadovým albem a též vychází na CD nebo černém či purpurovém vinylu.

Agrypnie

Black metalová kapela Agrypnie vydává své šesté studiové album “Metamorphosis” – v podobě digibook CD, na černém nebo zelenočerném vinylu.

Night Ranger

Novinkové žně pokračují – hardrockoví Night Ranger vydávají v pořadí již dvanáctou studiovou desku. Nezvyklý název “ATBPO” je zkratkou And The Band Played On a odkazuje na to, že ani v době covidové kapela nepřestala tvořit novou hudbu. K sehnání na CD a červeném vinylu.

Inhuman Condition

Americká death / thrash metalová kapela Inhuman Condition v červnu vydala své debutové album; “Rat God” nyní vychází v limitované vinylové edici, na výběr je ze tří barev – černé, žluté nebo zelené.

… a to ještě není všechno

Chcete-li se podívat na kompletní ediční plány a zjistit, co dalšího vychází 6. srpna, můžete tak učinit zde: Napalm Records, Nuclear Blast, AFM Records, Season of Mist, Neurotic Records, Candlelight Records, Willowtip Records, Metal Blade Records, Century Media Records, BMG Music, Virgin Records, Eisenwald, Sony Music.

Související příspěvky

Facebook