NOVÁ ALBA #14, aneb co vychází
6. srpna 2021

NOVÁ ALBA #14, aneb co vychází 6. srpna 2021

Nová alba #14: 10 tipů na nové desky, reedice a jiné specialitky. V pátek 6. srpna vychází další nálož zajímavé hudby. Zmiňme třeba živák Feuerschwanz, limitku Nightwish nebo novinku Nytt Land.

Feuerschwanz

Feuerschwanz momentálně patří mezi nejžhavější želízka v ohni na poli medieval folk rocku. 6. srpna vydávají živák “Die letzte Schlacht“, který je k mání ve verzi mediabook CD + 2 DVD + 2 BluRay, na černém nebo žlutě mramorovaném vinylu či v limitovaném boxsetu.

Nightwish

Finští Nightwish vzpomínají na své páté studiové album “Once“, poslední s Tarjou Turunen na postu zpěvačky. Všechny verze, včetně vinylových, obsahují remasterovanou verzi desky, earbook edice navíc obsahuje tři bonusová CD – s instrumentálními verzemi písní, s demoverzemi a dalšími specialitami a s živými nahrávkami.

Tip: Nightwish zavítají do České republiky 20. prosince 2021. Na Tarju se můžeme těšit víckrát: 29. října v Pardubicích30. října v Brně v rámci Raw Tour a pak 14. prosince ve Zlíně, 16. prosince v Praze, 17. prosince v Olomouci a 18. prosince v Ostravě v rámci tradičního vánočního turné Christmas Together.

Theatre Of Tragedy

A Velvet Darkness They Fear” je druhým albem norské gothic metalové kapely Theatre of Tragedy, původně vyšlo v roce 1996. Nyní vychází limitovaná vinylová edice této desky, náklad je omezen na 400 kopií.

Netherbird

Švédská melodic black metalová kapela Netherbird vydává nové, v pořadí již šesté studiové album “Arete“, obsahující 8 písní.

Ison

S novinkou přichází i doom metalová parta Ison. Čtvrtý studiový počin dostal název “Aurora” a nabízí 8 songů.

Nytt Land

Nytt Land jsou kapelou z daleké ruské Sibiře. Nyní vydávají nové album “Ritual“, které je k dispozici jako digipak CD, na černém nebo oranžově mramorovaném vinylu s plakátem.

Blood Incantation

Black metaloví Blood Incantation přicházejí hned se dvěma reedicemi. “Interdimensional Extinction” je debutovým EP této kapely a nyní opětovně vychází na CD, černém nebo fluoreskujícím vinylu. “Starspawn” je pro změnu debutovým řadovým albem a též vychází na CD nebo černém či purpurovém vinylu.

Agrypnie

Black metalová kapela Agrypnie vydává své šesté studiové album “Metamorphosis” – v podobě digibook CD, na černém nebo zelenočerném vinylu.

Night Ranger

Novinkové žně pokračují – hardrockoví Night Ranger vydávají v pořadí již dvanáctou studiovou desku. Nezvyklý název “ATBPO” je zkratkou And The Band Played On a odkazuje na to, že ani v době covidové kapela nepřestala tvořit novou hudbu. K sehnání na CD a červeném vinylu.

Inhuman Condition

Americká death / thrash metalová kapela Inhuman Condition v červnu vydala své debutové album; “Rat God” nyní vychází v limitované vinylové edici, na výběr je ze tří barev – černé, žluté nebo zelené.

… a to ještě není všechno

Chcete-li se podívat na kompletní ediční plány a zjistit, co dalšího vychází 6. srpna, můžete tak učinit zde: Napalm Records, Nuclear Blast, AFM Records, Season of Mist, Neurotic Records, Candlelight Records, Willowtip Records, Metal Blade Records, Century Media Records, BMG Music, Virgin Records, Eisenwald, Sony Music.

Napsat komentář